Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115;
RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro

Săptămâna: 6-13 martie 2016


1. Calendarul Săptămânii
6 D † DUMINICA a 4-a din Post; Sf. Coletta, fc.; Fer. Roza din Viterbo, fc.
7 L Ss. Perpetua și Felicitas, m. *
8 M Sf. Ioan al lui Dumnezeu, călug. *
9 M Ss. Francisca Romana, călug. *; Dominic Savio; 40 de soldați, m.
10 J Sf. Simpliciu, pp.
11 V Sf. Constantin, rege m.
12 S Ss. Inocențiu I, pp.; Alois Orione, pr.; Maximilian, m.
13 D † DUMINICA a 5-a din Post; Sf. Sabin, m.


2. Colecta de Duminică, 6 martie 2016, este destinată Asociației Caritas a Arhidiecezei Romano-Catolice de Bucuresti.

3. La ieșirea din Biserică găsiți revista Actualitatea Creștină, de asemenea Declarația 230 pentru susținerea parohiei Sf. Anton cu pană la 2% din impozitul pe venit. Cei care doresc declarația 200 să se adreseze la biroul parohial.

4. Sâmbătă, 12 martie 2016, la orele 15.00, tinerii pentru o lume unită din Mișcarea Focolarelor ne invită la un concert pentru pace care va avea loc în Aula Magna a Facultății de Teologie Romano-Catolică (în curtea catedralei Sf. Iosif). Astăzi pacea în lume este foarte amenințată. Construirea ei depinde de fiecare dintre noi. Invităm în mod special tinerii parohiei să participe la acest concert.

5. Toți elevii sunt așteptați după Sf. Liturghie de la 10.30 la sala de cateheza pentru pregătirea religioasă. Copiii de la Prima Sf. Împărtășanie sunt așteptați la capela Bisericii. Toți coriștii sunt rugați să participe la repetiția din biserică pentru Sfintele Paști.


Laudat să fie Isus Cristos!

Categories: Anunturi, Sf Anton