Location: Biserica Sf. Anton - București Date : 20 November, 2016 Time: 11.30

Duminică, 20 noiembrie 2016, în Solemnitatea Domnului Nostru Isus Cristos, Regele Universului, se încheie Anul Sfânt al Milostivirii. În această Duminică, în comuniune de credință și rugăciune cu toți credincioșii și toate bisericile catolice din lume vom face adorație euharistică în fața Preasfântului Sacrament.

Programul Adorației euharistice în Biserica noastră începe la sfârșitul Sf. Liturghii de la 10.30 și va continua până la orele 18.00, când va începe Sf. Liturghie de seară.

- De la orele 12.00: Adorația copiilor și tinerilor

- De la 13.00: Adorație comună

Vă așteptăm cu drag,

Pr. paroh ANDREI Ciprian

N.B. A adora înseamnă a aduce cult lui Cristos Domnul prezent realmente cu trupul său în tabernacol. Acest cult de adoraţie (sau de latrie) este rezervat exclusiv numai lui Dumnezeu, ca termen de onoare, de recunoaştere a superiorităţii sale şi a supunerii noastre.

Adorația conține nenumărate momente de tăcere și rugăciune interioară.

Comments are closed.