Location: Biserica Sf. Anton de Padova - Bucuresti Date : 1 mai Time: 17:00

Luna Mai 2022

Sf. Rozariu și Coronița milostivirii divine
pentru pace în Ucraina și în lume

Luna Mai este în tradiția Bisericii luna închinată Sfintei Fecioarei Maria.
Fericită aceea care a crezut că se vor împlini cele spuse ei de Domnul!”. (Luca 1,45)

Luna Mai este o luna a florilor dar pentru Biserică este în mod deosebit luna închinată Preasfintei Fecioare Maria.

Vă invităm ca în această lună să stăruim în rugăciune pentru încetarea războiului în Ucraina și pentru pacea lumii întregi. Astfel, vă invităm să ne rugăm zilnic Sf. Rozariu și Coronița milostivirii divine.

- Sf. Rozariu înainte de Sfintele Liturghii de seară: de la orele 17:00 ne vom ruga Sf. Rozariu și vom cânta litaniile la Maica Domnului; iar Lunea și Joia imediat după Coronița milostivirii divine de la orele 15:00.

- Zilnic la orele 15:00 ne rugăm Coronița milostivirii divine și litania la milostivirea lui Dumnezeu.

Atât Sf. Rozariu cât și Coronița Milostivirii divine le vom transmite live pe pagina de facebook a parohiei noastre:

Vă așteptăm cu drag ca împreună să ne rugăm Mamei noastre cerești pentru ca milostivirea lui Dumnezeu să ajungă în inimile și viețile cât mai multor oameni.

Regina păcii, roagă-te pentru noi!
Maica milostivirii, roagă-te pentru noi!
Lăudat să fie Isus și Maria!

Vă așteptăm cu drag,
pr. paroh Ciprian ANDREI