Str. Magnoliei, Nr. 113-115;
RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;

Săptămâna: 17 - 24 Aprilie 2016

17 D + DUMINCA A 4-A A PAȘTELUI; Ss. Ilie, Paul și Isidor, m.
18 L Sf. Atanasia din Egina
19 M Sf. Leon al IX-lea, pp.
20 M Sf. Teotim, ep. de Tomis**; Anicet, pp; Marcian, clg.
21 J Ss. Anselm, ep. înv.*; Konrad din Parzham
22 V Ss. Soter și Caius, pp.; Leonida, m.
23 S Ss. Gheorghe, m.*; Adalbert, ep. m.*
24 D + DUMINCA A 5 A A PAȘTELUI; Ss. Fidelis din Sigmaringen

2. Marți, 12 Aprilie, este a șasea zi de Marți din cadrul Trezenei la Sf. Anton de Padova.

3. În Biserica noastră se găsește o cărămidă de la deschiderea Porții Sfinte a Bazilicii Papale Sf. Petru din Vatican, oferită în dar de Cardinalul Angelo Comastri ca semn de profundă comuniune cu Papa, succesorul Apostolului Petru, și de participare la beneficiile spirituale ale Jubileului Milostivirii.

4. Duminică, 24 aprilie, la inițiativa papei Francisc în întreaga Biserică Catolică se va organiza Colectă pentru Ucraina.

5. După Sf. Liturghie elevii parohiei sunt așteptați la sala de cateheză pentru pregătirea religioasă. Copiii de la Prima Sf. Împărtășanie sunt așteptați la capela Bisericii.

5. La ieșirea din Biserică puteți procura revista Mesagerul Sf. Anton.

6. Puteți susține parohia noastră prin direcționarea a 2% din impozitul anual pe venit. Trebuie doar să completați Declarația 230: datele de identificare a contribuabilului și să semnați în partea de jos, la semnătura contribuabilului. Mulțumim tuturor celor care ajută și pe această cale parohia noastră.

Cristos a înviat!

Categories: Anunturi, Sf Anton