Săptămâna: 2 – 9 februarie 2014

1. Calendarul săptămânii
03 L Ss. Blaziu, ep. m*; Oscar, ep*, Simeon Bătrânul
04 M Sf. Gilbert, pr.
05 M Sf. Agata, fc. m.**
06 J Ss. Paul Miki și îns., m.*; Dorotea și Teofil, m
07 V Sf. Richard, rege; Fer. Ana-Maria Adorni, clg.
08 S Ss. Ieronim Emiliani, clg*; Iosefina Bakhita, fc.*
09 D † DUMINICA 5 d.p.a; Sf. Apolonia, fc. m.

1. Am început înscrierea copiilor pentru Prima Sfântă Împărtășanie.

2. Luni, 3 februarie, Sf. Liturghie se va celebra seara la 18.00 și în cadrul ei vom împărți Binecuvântarea (cu lumânări) Sfântului Blaziu, episcop și martir, pentru a fi păziți de bolile de gât și de orice altă boală.

3. Săptămâna aceasta avem Prima Vineri și Prima Sâmbătă din lună, cu devoțiunile la Preasfânta Inimă a lui Isus și la Inima Neprihănită a Mariei. Vom vizita bolnavii și persoanele în vârstă din parohie pentru Spovadă și Împărtășanie. Vineri, 7 februarie, la sfârșitul Sf. Liturghii la ora 18.00 vom fi face un moment de Adorație la Preasfântul Sacrament.

4. Cei care doresc să direcționeze 2% din impozitul anual către Parohia noastră, sunt rugați să ia Declarația 230, să o completeze și să o semneze și să o aducă la biroul parohial. Vă mulțumim!

5. A sosit revista Actualitatea crestina, nr. lunii februarie. Dacă mai sunt doritori pentru abonamentele la revistele Actualitatea creștină și Mesagerul Sf. Anton va rugam să vă anuntați la biroul parohial.

Săptămână binecuvântată cu pace și har!

Pr. Paroh Andrei Ciprian


Lăudat să fie Isus Cristos!

Categories: Anunturi, Stiri