Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115;
RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro


Săptămâna: 11 – 18 ianuarie 2015

1. Calendarul Săptămânii
11 D + BOTEZUL DOMNULUI; Ss. Honorata, fc.; Teodosie, clg.
12 L Ss. Arcadie, m.; Cezara, clg.
13 M Sf. Ilarie, ep. înv.*
14 M Sf. Felix de Nola, pr. m.
15 J Sf. Arsenie, pustnic
16 V Sf. Marcel I, pp.
17 S Sf. Anton, abate**
18 D + DUMINCA 2 d.p.a.; Sf. Prisca, m.

2. Continuăm sfințirea caselor, după programul afișat și pe care-l găsiți pe foi la ieșirea din Biserică. Fiecare familie sau casă este rugată să ia câte o foaie. În cazul în care nu sunteți acasă în ziua programată sau doriți numai după o anumită oră vă rugăm să anunțați la biroul parohial pentru reprogramare.

3. La ieșirea din Biserică găsiți mai multe tipuri de calendare bisericești, pentru anul 2015. De asemenea, puteți procura și revista noastră Actualitatea Creștină pentru luna ianuarie. Cei care doresc să se aboneze la revistele Actualitatea Creștină și Mesagerul Sf. Anton sunt așteptați la biroul parohial.

4. Duminică, 11 ianuarie, după Liturghia de la ora 10.30, Simona și Vlad Achim (autorii romanului) vor prezenta cartea Iubește și fă ce vrei. Cartea este disponibilă pentru cumpărare în librăriile catolice sau pe site-ul www.librariasapientia.ro.

5. Toți copiii sunt așteptați după Sf. Liturghie în Biserică pentru pregătirea catehetică.


LĂUDAT SĂ FIE ISUS CRISTOS!

Categories: Anunturi, Sf Anton