Anunțuri, Duminică 15 August 2021

1. Calendarul Săptămânii:
15 D † ADORMIREA MAICII DOMNULUI; Ss. Tarciziu, m.; Iacint, pr.; Stanislau Kostka, călug.
16 L Ss. Ştefan, rege *; Rochus, pelerin
17 M Ss. Miron, pr. m.; Eusebiu, pp.; Beatrice, călug.
18 M Fer. Paula Montaldi, fc.
19 J Ss. Ioan Eudes, pr. *; Sixt al III-lea, pp.
20 V Ss. Bernard, abate, înv. **; Samuel, profet
21 S Sf. Pius al X-lea, pp. **
22 D † DUMINICA a 21-a de peste an; Sf. Fc. Maria, Regină

2. Duminica 15 august a.c., IPS Aurel PERCĂ împlineste frumoasa vârstă de 70 de ani. Cu această ocazie, IPS Aurel va celebra o Sf. Liturghie de mulțumire, în Catedrala Sf. Iosif din București, Luni 16 August, la orele 10:30. Vă invităm să fim alături de Păstorul Arhidiecezei noastre în acest moment aniversar. Cu această ocazie se va lansa și un volum omagial, dedicat IPS Aurel la împlinirea vârstei de 70 de ani. Ne rugăm într-un mod deosebit pentru Arhiepiscopul nostru Aurel PERCĂ ca bunul Dumnezeu să-i binecuvânteze viața și întreaga activitate.

3. La ieșirea din Biserica găsiți revista Actualitatea creștină pe care v-o recomandăm.

Lăudat să fie Isus Cristos! În vecii vecilor! Amin.

Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115; 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro