Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115; RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro

Săptămâna: 15 - 22 Ianuarie 2017

1. Calendarul Săptămânii:
15 D † DUMINICA a 2-a de peste an; Ss. Arnold Janssen, pr.; Arsenie, pustnic
16 L Sf. Marcel I, pp.
17 M Sf. Anton, abate **
18 M Sf. Prisca, m.
19 J Ss. Marius și Marta, soți m.
20 V Ss. Fabian, pp. m.; Sebastian, m.
21 S Sf. Agneza, fc. m. **
22 D † DUMINICA a 3-a de peste an; Sf. Vincențiu, diacon m. *; Fer. Laura, m.

2. Continuăm binecuvântarea caselor, după programul afișat și pe care-l găsiți pe foi la ieșirea din biserică. În cazul în care nu sunteți acasă în ziua programată sau doriți numai după o anumită oră vă rugăm să anunțați la biroul parohial sau telefonic. Programul binecuvântării caselor se găsește și pe site-ul parohiei: www.parohiasfanton.ro

- Luni, 16 Ianuarie: Sectorul 6: Str. Teiul Doamnei, Cristea Mateescu, Răscoalei, Brebu, Sânzieni, Oteșani, Deleni, Maica Domnului, Pârgarilor, Grigore Ionescu, Alexandru cel Bun etc.

- Marți, 17 Ianuarie: Sectorul 10: Şoseaua Colentina (între Râul Colentina și Șoseaua Fundeni), Fabrica de Gheață, Maior Băcilă, Plumbuita, Răscoala 1907, Medianei, Radovan, Poiana cu aluni etc.

- Miercuri, 18 Ianuarie: Sectorul 11, Gherghiței, Glăvănești, Agregatelor, Gaterului, Oituz, Ion Scorțan, Arbustului, Lanternei, Catrinței, Saltului, Sportului, Puiandrului, Banu Nicolae, Balotului, Mărului, Doinei (zona Fundeni) etc.

- Joi, 19 ianuarie: Afumați, Moara Domnească; Reprogramări

- Vineri, 20 ianuarie 2017: Reprogramări

- Sâmbătă, 21 ianuarie: VOLUNTARI: Str. Becheanului, Cugetări, M. Sadoveanu, Sos. Ștefănești, Galata, Viorelei, V. Vasilache, A. Mureșanu, Rîmnic, Afumați, Becanului, Crizantemelor, Dâmboviței, Glăvănesti, Popa Sapca, Pompiliu Stefu, C-tin Tănase etc.

3. La ieșirea din Biserică mai găsiți calendare bisericești pentru 2017.

LA MULŢI ANI cu multă sănătate și binecuvântare!

Categories: Anunturi, Sf Anton