Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115; RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro

Săptămâna: 17 - 24 Iunie 2018

1. Calendarul săptămânii
17 D † DUMINICA a 11-a de peste an; Ss. Nicandru şi Marcian, m.
18 L Ss. Marcu şi Marcelian, m.
19 M Ss. Romuald, abate *; Iuliana Falconieri, fc.
20 M Fer. Margareta Ball, văduvă, m.,
21 J Sf. Alois de Gonzaga, călug. **
22 V Ss. Paulin de Nola, ep. *; Ioan Fisher, ep. şi Thomas Morus, m. *; Niceta de Remesiana, ep.
23 S Sf. Iosif Cafasso, pr.
24 D † NAŞTEREA SF. IOAN BOTEZĂTORUL

2. Luna Iunie este închinată cultului Inimii Preasfinte a lui Isus. Înainte de Sfintele Liturghii de seară, ne rugăm împreună Sfântul Rozariu și litania la Inima lui Isus. Vă așteptăm cu drag la această devoțiune populară.

3. La ieșirea din Biserică mai găsiți Declarația 230 prin care puteți dona pana la 2% din impozitul anual pe venit. Depunerea delcarațiilor a fost prelungită pană pe 25 Iulie a.c. Mulțumim tuturor celor care ajută și pe această cale parohia noastră.

Lăudat să fie Isus Cristos!

Categories: Anunturi, Sf Anton