Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115; RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;                       Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro

Săptămâna: 2 - 9 iulie 2017


1. Calendarul săptămânii
2 D Duminica a 13-a de peste an; Sf. Bernardin Realino, pr.
3 L SF. TOMA, ap.
4 M Sf. Elisabeta a Portugaliei *; Ff. Piergiorgio Frassati; Maria Crucifissa Curcio, călug.
5 M Sf. Anton M. Zaccaria, pr. *
6 J Sf. Maria Goretti, fc. m. *
7 V Fer. Benedict al XI-lea, pp.
8 S Ss. Aquila şi Priscilla, soţi m.
9 D † DUMINICA a 14-a de peste an; Ss. Augustin Zhao Rong, pr. şi 119 îns., m. *; Veronica Giuliani, fc.

2. În perioada 17 - 21 iulie 2017 se fac înscrieri la Institutul Teologic Romano-Catolic din Iași - Seminarul mare unde se formează viitorii preoți. Pentru mai multe informații, cei interesați sunt așteptați la biroul parohial.

3. Săptămâna aceasta avem Prima Vineri și Prima Sâmbătă din lună, cu devoțiunile la Preasfânta Inimă a lui Isus și la Inima Neprihănită a Mariei. Vineri vom vizita bolnavii și persoanele în vârstă din parohie, iar seara la sfârșitul Sf. Liturghii vom face Adorație euharistică.

Lăudat să fie Isus Cristos!

Categories: Anunturi, Sf Anton