Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115;
RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro

Săptămâna: 20- 27 septembrie 2015


1. Calendarul sâptămânii
20 D † DUMINICA a 25-a de peste an; Ss. Martiri din Coreea **
21 L Ss. MATEI, ap. şi ev.; Iona, profet
22 M Ss. Mauriţiu, ofiţer, şi îns. m.; Silvan, pustnic
23 M Ss. Pius din Pietrelcina, pr. **; Zaharia şi Elisabeta
24 J Sf. Gerard, ep. m.
25 V Ss. Cleofa, ucenicul lui Isus; Sergiu, călug.
26 S Ss. Cosma şi Damian, m. *; Ghedeon
27 D † DUMINICA a 26-a de peste an; Sf. Vincenţiu de Paul, pr. **

2. Marți – Sf. Liturghie cu devoțiunea la Sf. Anton de Padova, patronul bisericii noastre. Ne rugăm pentru toți cinstitorii Sf. Anton, pentru toți binefăcătorii bisericii noastre, pentru toate rugăciunile și acatistele depuse în biserica noastră și pentru toate dorințele noastre cele bune. La sfărșitul rugăciunilor are loc binecuvântarea pâinii săracului.

3. Odată cu începutul anului școlar începem pregătirea religioasă a copiilor și tinerilor.

Sâmbăta la orele 16.00 are loc cateheza tinerilor, iar Duminica după Sf. Liturghii de la 10.30, Ora de religie pentru copiii din clasele I-VIII (pe grupe: I-IV și V-VIII). Mulţumim anticipat tuturor părinților și bunicilor pentru întelegere și colaborare!

4. La ieșirea din Biserică puteți procura revista Actualitatea Creștină.


Lăudat să fie Isus Cristos!

Categories: Anunturi, Sf Anton