Str. Magnoliei, Nr. 113-115;
RO - 022793 - Bucureşti, Sector 2;

Săptămâna: 27 aprilie – 4 mai 2014

1. Calendarul Saptamanii

27 D DUMINICA a II-a A PAŞTELUI (a Milostivirii Divine); Sf. Zita, fc.
28 L Ss. Petru Chanel, pr. m.*; Ludovic Maria de Montfort, pr. *; Valeria, m.
29 M SF. ECATERINA DIN SIENA, FC. ÎNV., PATROANĂ A EUROPEI
30 M Ss. Pius al V-lea,pp.*; Iosif Cotolengo, pr.; Sofia, fc. m.
M A I
01 J Ss. Iosif Muncitorul*; Ieremia, profet
02 V Ss. Atanasie, ep. înv.**; Antonin din Florența, ep.
03 S SS. FILIP ȘI IACOB, AP.
04 D DUMINICA a III-a A PAȘTELUI; Sf. Florian, m.

2. Din această Duminică, 27 aprilie, începem pregătirea copiilor care vor face Prima Sfântă Împărtășanie.

3. Duminică, 4 mai, în cadrul Sf. Liturghii de la 10.30, va avea loc conferirea Sf. Mir. Vă invităm să participați la sărbătoare, însoțindu-i pe candidații la Mir cu rugăciunea și prezența Dumneavoastră.

4. Surorile Însoțitoarele credincioase ale lui Isus propun cinci întâlniri pentru femeile din parohia noastra. Prima înâlnire are loc miercuri, 30 aprilie, dupa Liturghia de la 18.00, în sala de cateheza.

5. Luna mai, luna Mariei! La Liturghiile de seară, ne vom ruga Sfântul Rozariu și vom cânta Litania Lauretană, la altarul Maicii Domnului.

6. Săptămâna aceasta avem Prima Vineri și Prima Sâmbătă din lună, cu devoțiunile la Preasfânta Inimă a lui Isus și la Inima Neprihănită a Mariei. Vom vizita bolnavii și persoanele în vârstă pentru Spovadă și Împărtășanie.

7. Sâmbătă, 3 mai, la ora 15.00, va avea loc spovada pentru Mir. Candidații sunt așteptați de la 14.30 pentru ultima repetitie finală.

Pr. Paroh Andrei Ciprian

CRISTOS A ÎNVIAT!