Săptămâna: 27 Decembrie 2020 – 3 Ianuarie 2021

1. Calendarul săptămânii
27 D † SF. FAMILIE: Isus, Maria şi Iosif; Sf. Ioan, ap. şi ev.
28 L SS. PRUNCI NEVINOVAŢI, m.
29 M Ss. Thomas Becket, ep. m. *; David, rege
30 M Sf. Felix I, pp.,
31 J Ss. Silvestru I, pp. *; Melania; Ecaterina Labouré, fc.
1 V † SF. MARIA, NĂSCĂTOARE DE DUMNEZEU; Fer. Marian, pr. m.
2 S Ss. Vasile cel Mare și Grigore din Nazianz, ep. înv. **
3 D † DUMINICA a II -a după Crăciun; Psf. Nume al lui Isus; Genoveva, fc.

2. JOI, 31 Decembrie 2020 la orele 10:30 Sf. Liturghie cu Te Deum

3. Vineri, 1 Ianuarie 2021, Sf. Fecioară Maria, Născătoare de Dumnezeu, sărbătoare de poruncă: Sf. Liturghii la orele 10:30 şi 18:00

4. În timpul Adventului, toți copiii, adolescenții și tinerii parohiei, precum și toți cei de bunăvoință sunt invitați să participe la “Atelierul lui Moș Crăciun”. Lucrurile manuale, felicitările și decorațiunile de Crăciun sunt expune la intrarea în Biserică iar ofertele benevole sunt destinate pregătirii unui pachet de alimente pentru bolnavii, persoanele în vârstă și săracii din parohia noastră și nu numai.

5. La ieșirea din Biserică puteți procura revistele Actualitatea creștină, Mesagerul Sf. Anton și calendarele bisericești pentru 2021.

NB: Pentru respectarea măsurilor sanitare impuse de pandemie la Sf. Liturghii, dacă este necesar, vă rugăm să folosiți și Capela de la subsolul Bisericii (intrarea se poate face pe ușa laterală din stânga Bisericii sau direct din Biserică pe ușa de la statuia Maicii Domnului). De asemenea, ori de câte ori e necesar se poate folosi și sala de cateheză. Mulțumim pentru înțelegere și colaborare!

Sărbători binecuvântate & La Mulţi Ani!

Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115; 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro