Anunțuri, Duminică 8 August 2021

1. Calendarul Săptămânii:
8 D † DUMINICA a 19-a de peste an; Sf. Dominic, pr.
9 L SF. TEREZA BENEDICTA A CRUCII (Edith Stein), fc. m., patroană a Europei
10 M SF. LAURENŢIU, diacon m.
11 M Ss. Clara, fc. **; Suzana, m.
12 J Sf. Ioana Francisca de Chantal, călug. *
13 V Ss. Ponţian, pp. m. şi Hipolit, pr. m. *; Ioan Berchmans, student
14 S Sf. Maximilian Kolbe, pr. m. **
15 D † ADORMIREA MAICII DOMNULUI; Ss. Tarciziu, m.; Iacint, pr.; Stanislau Kostka, călug.

2. La ieșirea din Biserica găsiți revista Actualitatea creștină pe care v-o recomandăm.

3. Duminica 15 august a.c., IPS Aurel PERCĂ împlineste frumoasa vârstă de 70 de ani. Cu această ocazie, IPS Aurel va celebra o Sf. Liturghie de mulțumire, în Catedrala Sf. Iosif din București, Luni 16 August, la orele 10:30. Vă invităm să fim alături de Păstorul Arhidiecezei noastre în acest moment aniversar. Cu această ocazie se va lansa și un volum omagial, dedicat IPS Aurel la împlinirea vârstei de 70 de ani. Ne rugăm în aceste zile într-un mod deosebit pentru Arhiepiscopul nostru Aurel PERCĂ ca bunul Dumnezeu să-i binecuvanteze viața și întreaga activitate.

Lăudat să fie Isus Cristos! În vecii vecilor! Amin.

Arhiepiscopia Romano-Catolică de București
Parohia Sfântul Anton de Padova - Colentina
Str. Magnoliei, Nr. 113-115; 022793 - Bucureşti, Sector 2;
Tel/Fax. 021/2410785; www.parohiasfanton.ro