Duminică, 14 septembrie 2014, în sărbătoarea Înălțarea Sf. Cruci, toți elevii din parohia noastră sunt așteptați la Biserică pentru a primi binecuvântarea la început de an școlar în cadrul Sf. Liturghii duminicale.

"Lăsaţi copiii să vină la Mine şi nu-i opriţi, căci împărăţia cerurilor este a acelora care sunt ca ei" (Mt 19,14).

Iubiți părinţi şi bunici,
Dragi elevi,

Conştienţi de rolul de neînlocuit al educaţiei religioase în formarea conştiinţei copiilor şi tinerilor, precum şi de contribuţia pe care o aduce, mai ales în găsirea adevăratului drum și semn al vieții în societatea de astăzi și în Biserică, vă invit să înscrieţi toţi şcolarii, toţi elevii, până la clasa a XII-a, la Orele de Religie Romano-Catolică.
Împreună ne putem îndeplini mai bine datoria de a transmite copiilor o educaţie religioasă adecvată în confesiunea proprie atât pentru binele personal și familial cât și comunitar.

Mulțumim anticipat pentru disponibilitatea și colaborarea tuturor părinților și bunicilor.

Cateheza și Orele de religie se vor desfășura la Parohie după următorul program:

- Cateheza tinerilor: Sâmbăta la orele 16.00, elevii din clasele IX- XII și orice tânăr de bunăvoință.

- Duminica după Sf. Liturghie de la 10.30, elevii din clasele I-VIII (două grupe: clasele I-IV și V-VIII).

Paroh, Pr. Andrei Ciprian

Categories: Anunturi, Stiri