Cu aceste cuvinte ale Sfintei Scripturi a fost pecetluita casatoria dintre Valerica si Bogdan Sandor pe 27 iulie, iar pe 10 august cea dintre Georgiana si Eduard Husariu.
Valerica si Eduard, cu cativa ani in urma, au fost doi tinerii activi ai grupului nostru din parohie, de aceea aproape toti mebrii grupului de odinioara si care acum sunt raspanditi prin tara sau strainatate s-au adunat si i-au insotit in aceasta zi atat de importanta pentru ei.
Alaturi le-au fost parintele paroh Ciprian Andrei, parintele Florin Buhalea, pr. Roberto Polimelli si fostul paroh pr. Liviu Balascuti.
Totul a fost asa de bine organizat incat nuntile lor parca au fost desprinse din povesti, iar preotii la predica i-au incurajat spunandu-le: “iubiti-va si marturisiti-va mereu iubirea ca celalalt sa nu poata uita niciodata acest lucru” (Pr. Polimelli); “fiti ingerii de care copiii vostri vor avea nevoie” (pr. Balascuti).
In numele tuturor tinerilor le dorim “Casa de piatra!” si avem speranta ca asa cum spunea un preot candva, parohia noastra nu a pierdut doi tineri ci a castigat doua familii.

Vali si Bogdan Sandar

Vali

Eduard si Georgiana Husariu

Vali

Categories: Stiri